Pioneers in the industry, we offer vanilla hydrosol - 1kg, macadamia hydrosol - 1kg, water melon hydrosol and pitchouli hydrosol from India.
₹ 972 / Litre Get Latest Price
| Material Type | Active Ingredient |
| Grade | Cosmetic Grade |
| Form | Liquid |
| Origin Type | Natural |
| Usage Application | Skin Care, Hair Care |
| Certification | ISO |
| Pack Type | HDPE Drum |
| Pack Size | 1 kg |
₹ 1134 / Litre Get Latest Price
| Floral Water Type | Macadamia Hydrosol |
| Grade Standard | Cosmetic Grade |
| Preservative | Preservative Free |
| Usage Application | Cosmetics |
| Organic Certification | Not Certified |
| Alcohol Content | 0% |
| Packaging Size | 1 L |
| Packaging Type | PET Bottle |
| Fragrance Strength | Medium |
| Country Of Origin | India |
₹ 1134 / Litre Get Latest Price
| Floral Water Type | Rose Water |
| Grade Standard | Food Grade |
| Preservative | Preservative Free |
| Usage Application | Sweets, Food Flavour, Bakery |
| Organic Certification | Not Certified |
| Alcohol Content | 0% |
| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | PET Bottle |
| Fragrance Strength | Mild |
₹ 1134 / Litre Get Latest Price
| Floral Water Type | Rose Water |
| Grade Standard | Food Grade |
| Preservative | Preservative Free |
| Usage Application | Sweets, Bakery, Cosmetics, Food Flavour |
| Organic Certification | NPOP Organic |
| Alcohol Content | 0% |
| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | PET Bottle |
| Fragrance Strength | Mild |
Salvia Cosmeceuticals (Business Development Executive)
Salvia Cosmeceuticals Private Limited
Plot No 48, 3rd Floor, Southern Side, Rama Road, Najafgarh Road Industrial Area
New Delhi - 110015, Delhi, India