Pioneers in the industry, we offer white mist spray pump dispenser with spring - 60ml, white pump dispenser with spring - 100ml and sodium gluconate from India.
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 20 mm |
| Closure Type | Trigger Spray |
| Material | Plastic |
| Thickness | 1.0 mm |
| Weight | 20 gm |
| Flow Rate | 1.0 cc |
| Pressure | 0-70 bar |
| Color | Transparent |
| Spray Type | Fine Mist |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Pump Type | Lotion Pump |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 18 mm |
| Dosage | 1 ml |
| Pump Material | PP |
| Actuator Type | Screw Lock |
| Application | Lotion, Hand Wash, Shampoo, Hand Sanitizer, Liquid Soap, Hair Oil |
| Dip Tube Length | 100 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 152 / Kg Get Latest Price
| Grade | Cosmetic Grade |
| Purity | 99 percent |
| Form | Granules |
| Color | Off White |
| Application Use | Cosmetic Grade |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Salvia Cosmeceuticals (Business Development Executive)
Salvia Cosmeceuticals Private Limited
Plot No 48, 3rd Floor, Southern Side, Rama Road, Najafgarh Road Industrial Area
New Delhi - 110015, Delhi, India