Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer cyclamen oil, jojoba massage oil, fat burning massage oil - 1 liter, sodium hyaluronate, castor massage oil and peppermint & neem massage oil.
₹ 10500 / Kg Get Latest Price
| Purity | 100% Pure |
| Packaging Type | Container |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Form | Liquid |
₹ 707 / Litre Get Latest Price
| Extraction Method | Cold Pressed |
| Brand | Plant Therapy |
| Packaging Size | 1 kg |
| Purity | 98 % |
| Specific Gravity | 0.86 |
| Shelf Life | 24 months |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Container |
| Refractive Index | 1.465 |
| Grade | Cosmetic Grade |
| Organic Certification | India Organic |
| Flash Point | 200 °C |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Body Massage |
| Oil Category | Herbal |
| Suitable For | Unisex |
| Base Oil Type | Coconut |
| Purity | 100% Pure |
| Brand | Salvia |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Ingredients | Natural |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12500 / Kg Get Latest Price
₹ 527 / Litre Get Latest Price
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Body Massage |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 567 / Litre Get Latest Price
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Body Massage |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 567 / Litre Get Latest Price
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Body Massage |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 365 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 1 KG |
| Gender | Unisex |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Body Massage |
₹ 567 / Litre Get Latest Price
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Body Massage |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 972 / Litre Get Latest Price
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Body Massage |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1782 / Litre Get Latest Price
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Body Massage |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2025 / Litre Get Latest Price
| Usage/Application | Body Massage |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 567 / Litre Get Latest Price
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Body Massage |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1680 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
₹ 648 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 5 kg |
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Body Massage |
| Country of Origin | Made in India |
Salvia Cosmeceuticals (Business Development Executive)
Salvia Cosmeceuticals Private Limited
Plot No 48, 3rd Floor, Southern Side, Rama Road, Najafgarh Road Industrial Area
New Delhi - 110015, Delhi, India