Offering you a complete choice of products which include myoc white airless bottle set with white pump- 30ml ( pack of 50 ), myoc white airless pump long bottle set - 50ml ( pack of 50 ), myoc blue airless bottle set with black pump - 15ml ( pack of 50 ), black mist spray bottle with spring & lock - 60ml, keratin powder and lilac colour glass dropper bottle for essential oils 50ml elegant and durable ( pack of 50 ).
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | Acrylic |
| Cap Type | Lockable Cap |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Features | Leak Proof |
| Outer Material | Acrylic |
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Bottle Shape | Round |
| Capacity | 50 ml |
| Pump Type | Airless Pump |
| Color | White |
| Finish | Matte |
| Cap Type | Collar Cap |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Features | Leak Proof |
| Outer Material | PETG |
| Inner Material | PE |
| Usage | Lotion, Gel, Essence, Cream, Foundation, Serum |
| Printing Method | Sticker Label |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 ml |
| Cap Type | Lockable Cap |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Features | Leak Proof |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 ML |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Features | Leak Proof, Durable, Reusable, Recyclable |
| Usage and Applications | Perfumes and Fragrances, Medicine and First Aid, Insect Repellents, Room Fresheners, Hand Sanitizers, Hair Care, Art and Craft, Household Cleaners |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4560 / Kg Get Latest Price
| Physical State/Form | Powder |
₹ 54 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ML |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 ml |
| Features | Durable, Leak Proof |
| Usage and Applications | Insect Repellents, Hair Care, Room Fresheners, Art and Craft, Perfumes and Fragrances |
Salvia Cosmeceuticals (Business Development Executive)
Salvia Cosmeceuticals Private Limited
Plot No 48, 3rd Floor, Southern Side, Rama Road, Najafgarh Road Industrial Area
New Delhi - 110015, Delhi, India