Our product range includes a wide range of gold pump dispenser - 200ml, hydrolyzed soy protein, licorice extract and lauryl glucoside.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Pump Type | Lotion Pump |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 18 mm |
| Dosage | 0.5 ml |
| Pump Material | PP |
| Actuator Type | Screw Lock |
| Application | Liquid Soap, Hair Oil, Lotion, Hand Wash, Shampoo, Hand Sanitizer |
| Dip Tube Length | 100 mm |
| Color | White |
₹ 2660 / Kg Get Latest Price
| Soy Protein Type | Soy Isolate |
| Protein Content | Under 40 % |
| Application | Cosmetic Grade |
| Form | Liquid |
| GM Status | Conventional |
| Pack Size | 5 kg |
| Diet Type | Vegan |
₹ 950 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 257 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Cosmetic Grade |
Salvia Cosmeceuticals (Business Development Executive)
Salvia Cosmeceuticals Private Limited
Plot No 48, 3rd Floor, Southern Side, Rama Road, Najafgarh Road Industrial Area
New Delhi - 110015, Delhi, India